Semyon Varlamov
- Post
- Brankár
- Číslo
- #40
- Národnosť
Rusko
- Narodený
- 27. 4. 1988, Samara (38 rokov)
- Výška a váha
- 185 cm · 92 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2006, 1. kolo, 23. celkovo, WSH
- 622
- Zápasy v NHL
- 289
- Výhry
- 41
- Čisté konto
Semion Alexandrovič Varlamov je ruský hokejový brankár pôsobiaci za tím New York Islanders. Na drese nosí číslo 40. Bol draftovaný v roku 2006 Washingtonom Capitals na 23. mieste v prvom kole.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004/05 | Russia-3 | Yaroslavl 2Russia-3 | 8 | – | 2,43 | – |
| 2004/05 | WJ18-A | RuskoWJ18-A | 4 | – | – | – |
| 2005/06 | Russia-3 | Yaroslavl 2Russia-3 | 33 | – | 2,02 | – |
| 2006/07 | Russia-3 | Yaroslavl 2Russia-3 | 2 | – | 1,50 | – |
| 2006/07 | Russia | YaroslavlRussia | 33 | – | 2,17 | – |
| 2006/07 | WJC-A | RuskoWJC-A | 6 | 5 | 1,51 | 93,4 % |
| 2007/08 | Russia | YaroslavlRussia | 44 | – | 2,45 | – |
| 2008/09 | NHL | Washington CapitalsNHL | 6 | 4 | 2,37 | 91,8 % |
| 2008/09 | AHL | HersheyAHL | 27 | 19 | 2,40 | 92,0 % |
| 2009/10 | NHL | Washington CapitalsNHL | 26 | 15 | 2,55 | 90,9 % |
| 2009/10 | AHL | HersheyAHL | 3 | 3 | 1,95 | 93,3 % |
| 2009/10 | WC-A | RuskoWC-A | 5 | 4 | 1,41 | 95,1 % |
| 2010/11 | NHL | Washington CapitalsNHL | 27 | 11 | 2,23 | 92,4 % |
| 2010/11 | AHL | HersheyAHL | 3 | 2 | 3,36 | 85,5 % |
| 2011/12 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 53 | 26 | 2,59 | 91,3 % |
| 2011/12 | WC-A | RuskoWC-A | 8 | 8 | 1,77 | 93,9 % |
| 2012/13 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 35 | 11 | 3,02 | 90,3 % |
| 2012/13 | WC-A | RuskoWC-A | 4 | 2 | 3,59 | 87,8 % |
| 2012/13 | KHL | YaroslavlKHL | 16 | 8 | 1,74 | – |
| 2013/14 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 63 | 41 | 2,41 | 92,7 % |
| 2013/14 | Olympics | RuskoOlympics | 3 | – | 1,99 | – |
| 2014/15 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 57 | 28 | 2,56 | 92,1 % |
| 2015/16 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 57 | 27 | 2,81 | 91,4 % |
| 2016/17 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 24 | 6 | 3,38 | 89,8 % |
| 2017/18 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 51 | 24 | 2,68 | 92,0 % |
| 2018/19 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 49 | 20 | 2,87 | 90,9 % |
| 2019/20 | NHL | New York IslandersNHL | 45 | 19 | 2,62 | 91,4 % |
| 2020/21 | NHL | New York IslandersNHL | 36 | 19 | 2,04 | 92,9 % |
| 2021/22 | NHL | New York IslandersNHL | 31 | 10 | 2,91 | 91,1 % |
| 2022/23 | NHL | New York IslandersNHL | 23 | 11 | 2,70 | 91,3 % |
| 2023/24 | NHL | New York IslandersNHL | 28 | 14 | 2,60 | 91,8 % |
| 2024/25 | NHL | New York IslandersNHL | 10 | 3 | 2,89 | 88,9 % |
| 2025/26 | AHL | Bridgeport IslandersAHL | 2 | 2 | 1,50 | 93,9 % |
| 2026/27 | NHL | New York IslandersNHL | 2 | 0 | 1,93 | 90,2 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006/07 | Russia | YaroslavlRussia | 6 | – | 2,94 | – |
| 2007/08 | Russia | YaroslavlRussia | 16 | – | 1,62 | – |
| 2008/09 | NHL | Washington CapitalsNHL | 13 | 7 | 2,53 | 91,8 % |
| 2009/10 | NHL | Washington CapitalsNHL | 6 | 3 | 2,41 | 90,8 % |
| 2013/14 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 7 | 3 | 2,77 | 91,3 % |
| 2019/20 | NHL | New York IslandersNHL | 20 | 11 | 2,14 | 92,1 % |
| 2020/21 | NHL | New York IslandersNHL | 14 | 7 | 2,56 | 92,2 % |
| 2023/24 | NHL | New York IslandersNHL | 5 | 1 | 2,70 | 91,4 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Spoluhráči
Aktuálna súpiska tímu New York Islanders.
Bo Horvat7 B
Matthew Schaefer6 B
Matias Maccelli6 B
Brayden Schenn5 B
Logan Stanley4 B
Jean-Gabriel Pageau3 B
Adam Pelech2 B
Tony DeAngelo2 B
Kyle Palmieri2 B
Casey Cizikas2 B
Emil Heineman2 B
Ondřej Palát2 B
Simon Holmström2 B
Matthew Kessel1 B
Autori fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licencia pri každej z nich.
- Bo Horvat: Bure's Triple Deke, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matthew Schaefer: The Kip, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Matias Maccelli: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Brayden Schenn: Brayden Schenn, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Logan Stanley: Jfvoll, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Jean-Gabriel Pageau: Michael Miller, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Adam Pelech: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Tony DeAngelo: 5of7, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Kyle Palmieri: TheAHL, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Casey Cizikas: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Emil Heineman: Jenn G, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Ondřej Palát: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Simon Holmström: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Matthew Kessel: Airman 1st Class Elijah Harris, Public domain, Wikimedia Commons
Posledné zápasy tímu
Obľúbený tím Koniec Hrajú Česi:
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
Sleduj, ako hrá Semyon Varlamov, so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené

