Michal Neuvirth
- Post
- Brankár
- Národnosť
Česko
- Narodený
- 23. 3. 1988, Ústí nad Labem (38 rokov)
- Výška a váha
- 185 cm · 95 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2006, 2. kolo, 34. celkovo, WSH
- 257
- Zápasy v NHL
- 105
- Výhry
- 11
- Čisté konto
Michal Neuvirth je bývalý český hokejový brankář. Jeho současnou manželkou je Karolina Neuvirthová, sestra spoluhráče z Philadelphie Flyers Radko Gudase, se kterou má dceru Emily a syna Marka. Nyní je trenérem brankářů hlavního týmu v klubu HC Sparta Praha.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003/04 | CzR-U17 | Sparta U17CzR-U17 | 55 | – | 1,84 | – |
| 2004/05 | CzR-U17 | Sparta U17CzR-U17 | 20 | – | 2,50 | – |
| 2004/05 | CzRep-Jr. | Sparta Jr.CzRep-Jr. | 10 | – | 2,40 | – |
| 2005/06 | CzRep-Jr. | Sparta Jr.CzRep-Jr. | 42 | – | 1,96 | – |
| 2006/07 | OHL | PlymouthOHL | 41 | 26 | 2,32 | 93,2 % |
| 2007/08 | WJC-A | ČeskoWJC-A | 4 | 2 | 2,50 | 91,0 % |
| 2007/08 | OHL | PlymouthOHL | 10 | 5 | 2,60 | 92,8 % |
| 2007/08 | OHL | WindsorOHL | 8 | 6 | 2,12 | 91,8 % |
| 2007/08 | OHL | OshawaOHL | 15 | 6 | 4,05 | 89,8 % |
| 2008/09 | NHL | Washington CapitalsNHL | 5 | 2 | 3,00 | 89,2 % |
| 2008/09 | AHL | HersheyAHL | 17 | 9 | 2,70 | 91,0 % |
| 2008/09 | ECHL | South CarolinaECHL | 13 | 6 | 2,28 | 91,8 % |
| 2009/10 | NHL | Washington CapitalsNHL | 17 | 9 | 2,75 | 91,4 % |
| 2009/10 | AHL | HersheyAHL | 22 | 15 | 2,24 | 91,9 % |
| 2010/11 | NHL | Washington CapitalsNHL | 48 | 27 | 2,45 | 91,4 % |
| 2011/12 | NHL | Washington CapitalsNHL | 38 | 13 | 2,82 | 90,3 % |
| 2012/13 | NHL | Washington CapitalsNHL | 13 | 4 | 2,74 | 91,0 % |
| 2012/13 | CzRep | SpartaCzRep | 24 | – | 2,46 | – |
| 2013/14 | NHL | Washington CapitalsNHL | 13 | 4 | 2,82 | 91,4 % |
| 2013/14 | NHL | Buffalo SabresNHL | 2 | 0 | 2,56 | 94,9 % |
| 2013/14 | AHL | HersheyAHL | 1 | 1 | 4,02 | 89,2 % |
| 2014/15 | NHL | Buffalo SabresNHL | 27 | 6 | 2,99 | 91,8 % |
| 2014/15 | NHL | New York IslandersNHL | 5 | 1 | 2,94 | 88,1 % |
| 2015/16 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 32 | 18 | 2,27 | 92,4 % |
| 2016/17 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 28 | 11 | 2,82 | 89,1 % |
| 2016/17 | WCup | CzechiaWCup | 1 | 0 | 6,00 | 88,0 % |
| 2017/18 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 22 | 9 | 2,60 | 91,5 % |
| 2018/19 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 7 | 1 | 4,27 | 85,9 % |
| 2018/19 | AHL | Lehigh Valley PhantomsAHL | 1 | 1 | 3,00 | 91,2 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003/04 | CzR-U17 | Sparta U17CzR-U17 | 3 | – | 4,33 | – |
| 2004/05 | CzR-U17 | Sparta U17CzR-U17 | 8 | – | 2,12 | – |
| 2005/06 | CzRep-Jr. | Sparta Jr.CzRep-Jr. | 3 | – | 3,02 | – |
| 2006/07 | OHL | PlymouthOHL | 18 | 14 | 2,44 | 93,0 % |
| 2006/07 | M-Cup | PlymouthM-Cup | 5 | 2 | 3,02 | – |
| 2007/08 | OHL | OshawaOHL | 9 | 7 | 2,49 | 93,2 % |
| 2008/09 | AHL | HersheyAHL | 22 | 16 | 1,92 | 93,2 % |
| 2009/10 | AHL | HersheyAHL | 18 | 14 | 2,07 | 92,0 % |
| 2010/11 | NHL | Washington CapitalsNHL | 9 | 4 | 2,34 | 91,2 % |
| 2014/15 | NHL | New York IslandersNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2015/16 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 3 | 2 | 0,67 | 98,1 % |
| 2017/18 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 3 | 1 | 4,40 | 84,7 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
