Mike Liut
- Post
- Brankár
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 7. 1. 1956, Weston (70 rokov)
- Výška a váha
- 188 cm · 88 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 1976, 4. kolo, 56. celkovo, STL
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 663
- Zápasy v NHL
- 293
- Výhry
- 25
- Čisté konto
Michael "Mike" Dennis Liut je bývalý kanadský hokejový brankář. Po skončení sportovní kariéry vystudoval práva a stal se úspěšným hráčským agentem v NHLPA.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Ocenenia
- Ted Lindsay Award 1980/81
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1972/73 | OHA-B | DixieOHA-B | 26 | – | 4,12 | – |
| 1973/74 | CCHA | Bowling GreenCCHA | 24 | 10 | 4,15 | – |
| 1974/75 | CCHA | Bowling GreenCCHA | 20 | 12 | 3,99 | – |
| 1975/76 | CCHA | Bowling GreenCCHA | 21 | 13 | 2,56 | – |
| 1976/77 | CCHA | Bowling GreenCCHA | 24 | 18 | 2,72 | – |
| 1977/78 | WHA | Cincinnati StingersWHA | 27 | 8 | 4,25 | – |
| 1978/79 | WHA | Cincinnati StingersWHA | 54 | 23 | 3,47 | – |
| 1979/80 | NHL | St. Louis BluesNHL | 64 | 32 | 3,18 | 89,5 % |
| 1980/81 | NHL | St. Louis BluesNHL | 61 | 33 | 3,35 | 89,4 % |
| 1980/81 | CC | CanadaCC | 6 | – | 3,17 | 86,7 % |
| 1981/82 | NHL | St. Louis BluesNHL | 64 | 28 | 4,07 | 87,7 % |
| 1981/82 | Can-Cup | KanadaCan-Cup | 6 | 4 | 3,17 | – |
| 1982/83 | NHL | St. Louis BluesNHL | 68 | 21 | 3,72 | 87,7 % |
| 1983/84 | NHL | St. Louis BluesNHL | 58 | 25 | 3,47 | 88,4 % |
| 1984/85 | NHL | St. Louis BluesNHL | 32 | 12 | 3,83 | 88,0 % |
| 1984/85 | NHL | Hartford WhalersNHL | 12 | 4 | 2,97 | 90,8 % |
| 1985/86 | NHL | Hartford WhalersNHL | 57 | 27 | 3,61 | 87,4 % |
| 1986/87 | NHL | Hartford WhalersNHL | 59 | 31 | 3,23 | 88,5 % |
| 1987/88 | NHL | Hartford WhalersNHL | 60 | 25 | 3,18 | 88,4 % |
| 1988/89 | NHL | Hartford WhalersNHL | 35 | 13 | 4,25 | 86,1 % |
| 1989/90 | NHL | Hartford WhalersNHL | 29 | 15 | 2,64 | 90,0 % |
| 1989/90 | NHL | Washington CapitalsNHL | 8 | 4 | 2,14 | 92,1 % |
| 1990/91 | NHL | Washington CapitalsNHL | 35 | 13 | 3,73 | 85,5 % |
| 1991/92 | NHL | Washington CapitalsNHL | 21 | 10 | 3,74 | 87,5 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1978/79 | WHA | Cincinnati StingersWHA | 3 | 1 | 3,35 | – |
| 1979/80 | NHL | St. Louis BluesNHL | 3 | 0 | 3,74 | 89,1 % |
| 1980/81 | NHL | St. Louis BluesNHL | 11 | 5 | 4,38 | 85,7 % |
| 1981/82 | NHL | St. Louis BluesNHL | 10 | 5 | 3,29 | 89,2 % |
| 1982/83 | NHL | St. Louis BluesNHL | 4 | 1 | 3,77 | 89,9 % |
| 1983/84 | NHL | St. Louis BluesNHL | 11 | 6 | 2,44 | 92,0 % |
| 1985/86 | NHL | Hartford WhalersNHL | 8 | 5 | 1,91 | 93,8 % |
| 1986/87 | NHL | Hartford WhalersNHL | 6 | 2 | 4,52 | 84,2 % |
| 1987/88 | NHL | Hartford WhalersNHL | 3 | 1 | 4,16 | 86,6 % |
| 1989/90 | NHL | Washington CapitalsNHL | 9 | 4 | 3,31 | 87,4 % |
| 1990/91 | NHL | Washington CapitalsNHL | 2 | 0 | 4,98 | 86,7 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
