Cam Talbot
- Post
- Brankár
- Číslo
- #33
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 5. 7. 1987, Caledonia (39 rokov)
- Výška a váha
- 191 cm · 93 kg
- Hokejka
- ľavá
- 569
- Zápasy v NHL
- 279
- Výhry
- 33
- Čisté konto
Cameron Talbot je kanadský profesionálny hokejový brankár, ktorý aktuálne pôsobí v klube Columbus Blue Jackets v National Hockey League. V NHL vystriedal viacero pôsobísk, najslávnejšie sa predstavil v klube Edmonton Oilers.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kedy hrá Cam Talbot v TV
Najbližšie zápasy tímu Columbus Blue Jackets, ktoré vysielame — naživo aj zo záznamu.
- po 19. 10. 00:05
Minnesota Wild – Columbus Blue JacketsNaživo
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004/05 | OPJHL | Hamilton Red WingsOPJHL | 19 | – | 0,00 | 0,0 % |
| 2005/06 | OPJHL | HamiltonOPJHL | 35 | 21 | 2,55 | – |
| 2006/07 | OPJHL | HamiltonOPJHL | 28 | 19 | 2,08 | – |
| 2007/08 | CHA | AL-HuntsvilleCHA | 13 | 1 | 4,63 | – |
| 2008/09 | CHA | AL-HuntsvilleCHA | 24 | 2 | 2,95 | – |
| 2009/10 | CHA | AL-HuntsvilleCHA | 33 | 12 | 2,61 | – |
| 2009/10 | AHL | HartfordAHL | 1 | 0 | 9,70 | 72,7 % |
| 2010/11 | AHL | ConnecticutAHL | 22 | 11 | 2,84 | 90,2 % |
| 2010/11 | ECHL | GreenvilleECHL | 2 | 1 | 2,46 | 92,1 % |
| 2011/12 | AHL | ConnecticutAHL | 33 | 14 | 2,61 | 91,3 % |
| 2012/13 | AHL | ConnecticutAHL | 55 | 25 | 2,63 | 91,8 % |
| 2013/14 | NHL | New York RangersNHL | 21 | 12 | 1,64 | 94,1 % |
| 2013/14 | AHL | HartfordAHL | 5 | 4 | 2,49 | 92,4 % |
| 2014/15 | NHL | New York RangersNHL | 36 | 21 | 2,21 | 92,6 % |
| 2015/16 | NHL | Edmonton OilersNHL | 56 | 21 | 2,55 | 91,7 % |
| 2015/16 | WC | CanadaWC | 8 | 7 | 1,25 | 94,0 % |
| 2016/17 | NHL | Edmonton OilersNHL | 73 | 42 | 2,39 | 91,9 % |
| 2017/18 | NHL | Edmonton OilersNHL | 67 | 31 | 3,02 | 90,8 % |
| 2018/19 | NHL | Edmonton OilersNHL | 31 | 10 | 3,36 | 89,3 % |
| 2018/19 | NHL | Philadelphia FlyersNHL | 4 | 1 | 3,70 | 88,1 % |
| 2019/20 | NHL | Calgary FlamesNHL | 26 | 12 | 2,63 | 91,9 % |
| 2020/21 | NHL | Minnesota WildNHL | 33 | 19 | 2,63 | 91,5 % |
| 2021/22 | NHL | Minnesota WildNHL | 49 | 32 | 2,76 | 91,1 % |
| 2022/23 | NHL | Ottawa SenatorsNHL | 36 | 17 | 2,93 | 89,8 % |
| 2023/24 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 54 | 27 | 2,50 | 91,3 % |
| 2024/25 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 47 | 21 | 2,93 | 90,1 % |
| 2025/26 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 34 | 12 | 3,19 | 88,3 % |
| 2026/27 | NHL | Columbus Blue JacketsNHL | 2 | 1 | 4,43 | 82,2 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005/06 | OPJHL | HamiltonOPJHL | 14 | 8 | 3,46 | – |
| 2006/07 | OPJHL | HamiltonOPJHL | 19 | 13 | 2,46 | – |
| 2010/11 | AHL | ConnecticutAHL | 1 | 0 | 3,13 | 91,7 % |
| 2011/12 | AHL | ConnecticutAHL | 9 | 5 | 2,10 | 93,9 % |
| 2013/14 | NHL | New York RangersNHL | 2 | 0 | 2,59 | 84,6 % |
| 2016/17 | NHL | Edmonton OilersNHL | 13 | 7 | 2,48 | 92,4 % |
| 2019/20 | NHL | Calgary FlamesNHL | 10 | 5 | 2,42 | 92,4 % |
| 2020/21 | NHL | Minnesota WildNHL | 7 | 3 | 2,45 | 92,3 % |
| 2021/22 | NHL | Minnesota WildNHL | 1 | 0 | 4,15 | 84,6 % |
| 2023/24 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 3 | 1 | 5,30 | 86,1 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Spoluhráči
Aktuálna súpiska tímu Columbus Blue Jackets.
Charlie Coyle5 B
Cole Sillinger5 B
Zach Werenski4 B
Damon Severson4 B
Kent Johnson4 B
Matthew Knies4 B
Valeri Nichushkin3 B
Adam Fantilli2 B
Sean Monahan2 B
Mathieu Olivier2 B
Carson Soucy1 B
Erik Gudbranson1 B
Dmitri Voronkov1 B
Jake Christiansen0 B
Autori fotografií
Fotografie z Wikimedia Commons — autor a licencia pri každej z nich.
- Charlie Coyle: Resolute, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Cole Sillinger: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Zach Werenski: Erik Drost, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Damon Severson: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Kent Johnson: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Matthew Knies: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Valeri Nichushkin: Lisa Gansky, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Adam Fantilli: Jenn G., CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons
- Sean Monahan: Resolute, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Mathieu Olivier: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Carson Soucy: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Erik Gudbranson: Pens Through My Lens, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Dmitri Voronkov: Jenn G, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Jake Christiansen: Erik Drost, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
Posledné zápasy tímu
Obľúbený tím Koniec · sn.
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
Sleduj, ako hrá Cam Talbot, so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
