Tuukka Rask
- Post
- Brankár
- Národnosť
Fínsko
- Narodený
- 10. 3. 1987, Savonlinna (39 rokov)
- Výška a váha
- 191 cm · 80 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2005, 1. kolo, 21. celkovo, TOR
- 564
- Zápasy v NHL
- 308
- Výhry
- 52
- Čisté konto
Tuukka Rask je bývalý fínsky profesionálny hokejový brankár, ktorý bol draftovaný v prvom kole draftu v roku 2005 klubom Toronto Maple Leafs. 24. júna 2006 bol vymenený do klubu Boston Bruins za brankára Andrewa Raycrofta.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Ocenenia
- Stanley Cup 2010/11
- Vezina Trophy 2013/14
- William M. Jennings Trophy 2019/20
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003/04 | Fin-U18 | Ilves U18Fin-U18 | 9 | 4 | 2,81 | – |
| 2003/04 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 30 | 12 | 2,21 | – |
| 2003/04 | WJ18-A | FínskoWJ18-A | 5 | 2 | 1,61 | – |
| 2004/05 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 26 | 17 | 1,86 | – |
| 2004/05 | Finland | IlvesFinland | 4 | 0 | 4,46 | – |
| 2004/05 | WJC-A | FínskoWJC-A | 5 | – | 2,96 | – |
| 2004/05 | WJ18-A | FínskoWJ18-A | 5 | – | 3,02 | – |
| 2005/06 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 1 | – | 2,00 | – |
| 2005/06 | Finland-2 | Suomi U20Finland-2 | 3 | – | 2,01 | – |
| 2005/06 | Finland | IlvesFinland | 30 | 12 | 2,09 | – |
| 2005/06 | WJC-A | FínskoWJC-A | 6 | 4 | 2,11 | – |
| 2006/07 | Finland-2 | Suomi U20Finland-2 | 1 | 0 | 4,14 | – |
| 2006/07 | Finland | IlvesFinland | 49 | 18 | 2,38 | – |
| 2006/07 | WJC-A | FínskoWJC-A | 6 | – | 3,07 | 89,9 % |
| 2007/08 | NHL | Boston BruinsNHL | 4 | 2 | 3,25 | 88,6 % |
| 2007/08 | AHL | ProvidenceAHL | 45 | 27 | 2,33 | 90,5 % |
| 2008/09 | NHL | Boston BruinsNHL | 1 | 1 | 0,00 | 100,0 % |
| 2008/09 | AHL | ProvidenceAHL | 57 | 33 | 2,50 | 92,0 % |
| 2009/10 | NHL | Boston BruinsNHL | 45 | 22 | 1,97 | 93,1 % |
| 2010/11 | NHL | Boston BruinsNHL | 29 | 11 | 2,67 | 91,8 % |
| 2011/12 | NHL | Boston BruinsNHL | 23 | 11 | 2,05 | 92,9 % |
| 2012/13 | NHL | Boston BruinsNHL | 36 | 19 | 2,00 | 92,9 % |
| 2012/13 | CzRep | PlzenCzRep | 17 | – | 2,11 | – |
| 2013/14 | NHL | Boston BruinsNHL | 58 | 36 | 2,04 | 93,0 % |
| 2013/14 | Olympics | FínskoOlympics | 4 | 3 | 1,73 | 93,8 % |
| 2014/15 | NHL | Boston BruinsNHL | 70 | 34 | 2,30 | 92,2 % |
| 2015/16 | NHL | Boston BruinsNHL | 64 | 31 | 2,56 | 91,5 % |
| 2016/17 | NHL | Boston BruinsNHL | 65 | 37 | 2,23 | 91,5 % |
| 2016/17 | WCup | FinlandWCup | 2 | 0 | 2,02 | 92,0 % |
| 2017/18 | NHL | Boston BruinsNHL | 54 | 34 | 2,36 | 91,7 % |
| 2018/19 | NHL | Boston BruinsNHL | 46 | 27 | 2,48 | 91,2 % |
| 2019/20 | NHL | Boston BruinsNHL | 41 | 26 | 2,12 | 92,9 % |
| 2020/21 | NHL | Boston BruinsNHL | 24 | 15 | 2,28 | 91,3 % |
| 2021/22 | NHL | Boston BruinsNHL | 4 | 2 | 4,28 | 84,4 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003/04 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 3 | 1 | 2,02 | – |
| 2004/05 | Fin-Jr. | Ilves Jr.Fin-Jr. | 10 | 9 | 0,87 | – |
| 2005/06 | Finland | IlvesFinland | 3 | 0 | 2,33 | – |
| 2006/07 | Finland | IlvesFinland | 7 | 2 | 3,02 | – |
| 2007/08 | AHL | ProvidenceAHL | 10 | 6 | 2,18 | 90,8 % |
| 2008/09 | AHL | ProvidenceAHL | 16 | 9 | 2,21 | 93,0 % |
| 2009/10 | NHL | Boston BruinsNHL | 13 | 7 | 2,61 | 91,2 % |
| 2012/13 | NHL | Boston BruinsNHL | 22 | 14 | 1,88 | 94,0 % |
| 2013/14 | NHL | Boston BruinsNHL | 12 | 7 | 1,99 | 92,8 % |
| 2016/17 | NHL | Boston BruinsNHL | 6 | 2 | 2,24 | 92,0 % |
| 2017/18 | NHL | Boston BruinsNHL | 12 | 5 | 2,88 | 90,3 % |
| 2018/19 | NHL | Boston BruinsNHL | 24 | 15 | 2,02 | 93,4 % |
| 2019/20 | NHL | Boston BruinsNHL | 4 | 1 | 2,57 | 90,4 % |
| 2020/21 | NHL | Boston BruinsNHL | 11 | 6 | 2,36 | 91,9 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
