Ryan Miller
- Post
- Brankár
- Národnosť
Spojené štáty
- Narodený
- 17. 7. 1980, East Lansing (46 rokov)
- Výška a váha
- 188 cm · 77 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 1999, 5. kolo, 138. celkovo, BUF
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 796
- Zápasy v NHL
- 391
- Výhry
- 44
- Čisté konto
Ryan Miller je bývalý americký hokejový brankár, od sezóny 1999/2000 hráč tímu Buffalo Sabres v NHL. Aktuálne je hráčom Ananheimu Ducks.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Ocenenia
- NHL Foundation Player Award 2009/10
- Vezina Trophy 2009/10
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1997/98 | NAHL | SooNAHL | 37 | 21 | 2,33 | – |
| 1998/99 | NAHL | SooNAHL | 47 | 31 | 2,30 | – |
| 1999/00 | CCHA | Michigan StateCCHA | 26 | 16 | 1,53 | – |
| 2000/01 | CCHA | Michigan StateCCHA | 40 | 31 | 1,32 | – |
| 2001/02 | CCHA | Michigan StateCCHA | 40 | 26 | 1,77 | – |
| 2001/02 | WC-A | USAWC-A | 4 | – | 1,76 | – |
| 2002/03 | NHL | Buffalo SabresNHL | 15 | 6 | 2,63 | 90,2 % |
| 2002/03 | AHL | RochesterAHL | 47 | 23 | 2,34 | 92,0 % |
| 2002/03 | WC-A | USAWC-A | 4 | – | 2,49 | – |
| 2003/04 | NHL | Buffalo SabresNHL | 3 | 0 | 5,06 | 79,5 % |
| 2003/04 | AHL | RochesterAHL | 60 | 27 | 2,21 | 92,5 % |
| 2004/05 | AHL | RochesterAHL | 63 | 41 | 2,45 | 92,2 % |
| 2005/06 | NHL | Buffalo SabresNHL | 48 | 30 | 2,60 | 91,4 % |
| 2005/06 | AHL | RochesterAHL | 2 | 1 | 2,50 | 88,9 % |
| 2006/07 | NHL | Buffalo SabresNHL | 63 | 40 | 2,73 | 91,1 % |
| 2007/08 | NHL | Buffalo SabresNHL | 76 | 36 | 2,64 | 90,6 % |
| 2008/09 | NHL | Buffalo SabresNHL | 59 | 34 | 2,53 | 91,8 % |
| 2009/10 | NHL | Buffalo SabresNHL | 69 | 41 | 2,22 | 92,9 % |
| 2009/10 | Olympics | USAOlympics | 6 | 5 | 1,35 | 94,6 % |
| 2010/11 | NHL | Buffalo SabresNHL | 66 | 34 | 2,59 | 91,6 % |
| 2011/12 | NHL | Buffalo SabresNHL | 61 | 31 | 2,54 | 91,6 % |
| 2012/13 | NHL | Buffalo SabresNHL | 40 | 17 | 2,81 | 91,5 % |
| 2013/14 | NHL | Buffalo SabresNHL | 40 | 15 | 2,72 | 92,3 % |
| 2013/14 | NHL | St. Louis BluesNHL | 19 | 10 | 2,47 | 90,3 % |
| 2013/14 | Olympics | USAOlympics | 1 | 1 | 1,00 | 94,4 % |
| 2014/15 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 45 | 29 | 2,53 | 91,1 % |
| 2015/16 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 51 | 17 | 2,70 | 91,6 % |
| 2016/17 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 54 | 18 | 2,80 | 91,4 % |
| 2017/18 | NHL | Anaheim DucksNHL | 28 | 12 | 2,35 | 92,8 % |
| 2018/19 | NHL | Anaheim DucksNHL | 20 | 8 | 2,76 | 91,2 % |
| 2019/20 | NHL | Anaheim DucksNHL | 23 | 9 | 3,10 | 90,7 % |
| 2020/21 | NHL | Anaheim DucksNHL | 16 | 4 | 3,51 | 88,2 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1997/98 | NAHL | SooNAHL | 2 | 0 | 2,66 | – |
| 1998/99 | NAHL | SooNAHL | 4 | 2 | 2,76 | – |
| 2002/03 | AHL | RochesterAHL | 3 | 1 | 4,11 | 85,6 % |
| 2003/04 | AHL | RochesterAHL | 14 | 7 | 1,82 | 93,4 % |
| 2004/05 | AHL | RochesterAHL | 9 | 5 | 2,63 | 90,9 % |
| 2005/06 | NHL | Buffalo SabresNHL | 18 | 11 | 2,56 | 90,8 % |
| 2006/07 | NHL | Buffalo SabresNHL | 16 | 9 | 2,22 | 92,2 % |
| 2009/10 | NHL | Buffalo SabresNHL | 6 | 2 | 2,35 | 92,6 % |
| 2010/11 | NHL | Buffalo SabresNHL | 7 | 3 | 2,93 | 91,7 % |
| 2013/14 | NHL | St. Louis BluesNHL | 6 | 2 | 2,70 | 89,7 % |
| 2014/15 | NHL | Vancouver CanucksNHL | 3 | 1 | 2,31 | 91,0 % |
| 2017/18 | NHL | Anaheim DucksNHL | 1 | – | 9,00 | 75,0 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
