Corey Crawford
- Post
- Brankár
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 31. 12. 1984, Montréal (41 rokov)
- Výška a váha
- 188 cm · 98 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2003, 2. kolo, 52. celkovo, CHI
- 488
- Zápasy v NHL
- 260
- Výhry
- 26
- Čisté konto
Corey Crawford je kanadský bývalý profesionálny hokejový brankár, ktorý sa preslávil pôsobením v klube Chicago Blackhawks v National Hockey League. S tímom získal dvakrát Stanleyho pohár a bol dvakrát držiteľom William M. Jennings Trophy pre brankára s najnižším priemerným počtom inkasovaných gólov na zápas. V roku 2016 získal zlato na Svetový pohári.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Ocenenia
- Stanley Cup 2012/13, 2014/15
- William M. Jennings Trophy 2012/13, 2014/15
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000/01 | QAAA | GatineauQAAA | 21 | 17 | 1,92 | – |
| 2001/02 | QMJHL | MonctonQMJHL | 38 | 9 | 3,74 | – |
| 2002/03 | QMJHL | MonctonQMJHL | 50 | 24 | 2,73 | 91,5 % |
| 2003/04 | QMJHL | MonctonQMJHL | 54 | 35 | 2,62 | 91,9 % |
| 2004/05 | QMJHL | MonctonQMJHL | 51 | 28 | 2,47 | 92,0 % |
| 2005/06 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 2 | 0 | 3,47 | 87,8 % |
| 2005/06 | AHL | NorfolkAHL | 48 | 22 | 2,94 | 89,8 % |
| 2006/07 | AHL | NorfolkAHL | 60 | 38 | 2,84 | 90,9 % |
| 2007/08 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 5 | 1 | 2,14 | 92,9 % |
| 2007/08 | AHL | RockfordAHL | 55 | 29 | 2,83 | 90,7 % |
| 2008/09 | AHL | RockfordAHL | 47 | 22 | 2,59 | 92,0 % |
| 2009/10 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 1 | 0 | 3,04 | 91,4 % |
| 2009/10 | AHL | RockfordAHL | 45 | 24 | 2,67 | 90,9 % |
| 2010/11 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 57 | 33 | 2,30 | 91,7 % |
| 2011/12 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 57 | 30 | 2,72 | 90,3 % |
| 2012/13 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 30 | 19 | 1,94 | 92,6 % |
| 2013/14 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 59 | 32 | 2,26 | 91,7 % |
| 2014/15 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 57 | 32 | 2,27 | 92,4 % |
| 2015/16 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 58 | 35 | 2,37 | 92,4 % |
| 2016/17 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 55 | 32 | 2,55 | 91,8 % |
| 2016/17 | WCup | CanadaWCup | 1 | 1 | 1,00 | 95,0 % |
| 2017/18 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 28 | 16 | 2,27 | 92,9 % |
| 2018/19 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 39 | 14 | 2,93 | 90,8 % |
| 2019/20 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 40 | 16 | 2,77 | 91,7 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002/03 | QMJHL | MonctonQMJHL | 6 | 2 | 3,97 | 90,0 % |
| 2003/04 | QMJHL | MonctonQMJHL | 20 | 13 | 2,15 | 94,0 % |
| 2004/05 | QMJHL | MonctonQMJHL | 12 | 6 | 2,73 | 91,8 % |
| 2005/06 | AHL | NorfolkAHL | 1 | 0 | 3,49 | 75,0 % |
| 2006/07 | AHL | NorfolkAHL | 6 | 2 | 3,31 | 0,0 % |
| 2007/08 | AHL | RockfordAHL | 12 | 7 | 2,19 | 92,4 % |
| 2008/09 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 1 | – | 3,77 | 85,7 % |
| 2008/09 | AHL | RockfordAHL | 2 | 0 | 2,57 | 90,9 % |
| 2009/10 | AHL | RockfordAHL | 4 | 0 | 3,61 | 87,1 % |
| 2010/11 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 7 | 3 | 2,21 | 92,7 % |
| 2011/12 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 6 | 2 | 2,58 | 89,3 % |
| 2012/13 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 23 | 16 | 1,84 | 93,2 % |
| 2013/14 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 19 | 11 | 2,53 | 91,2 % |
| 2014/15 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 20 | 13 | 2,31 | 92,4 % |
| 2015/16 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 7 | 3 | 2,55 | 90,7 % |
| 2016/17 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 4 | 0 | 2,84 | 90,2 % |
| 2019/20 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 9 | 4 | 3,31 | 90,7 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
