Anton Khudobin
- Post
- Brankár
- Národnosť
Rusko
- Narodený
- 7. 5. 1986, Usť-Kamenogorsk (40 rokov)
- Výška a váha
- 180 cm · 95 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2004, 7. kolo, 206. celkovo, MIN
- 260
- Zápasy v NHL
- 114
- Výhry
- 11
- Čisté konto
Anton Valerievič Chudobin je rusko-kazašský hokejový brankár, ktorý aktuálne pôsobí v tíme Dallas Stars v National Hockey League.
Na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2014 získal zlatú medailu a na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2015 získal s ruským hokejovým výberom striebornú medailu. Z juniorského reprezentáčného hokeja má dve strieborné medaile z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov a jednu medailu z Majstrovstvá sveta juniorov v ľadovom hokeji do 18 rokov (všetky získal s výberom Ruska).
S tímom Metallurg Magnitogorsk získal v roku 2007 titul Ruskej superligy. V roku 2008 bol vyhlásený za najlepšieho brankára ECHL.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002/03 | Russia3 | Metallurg Magnitogorsk-2Russia3 | 2 | – | 1,80 | – |
| 2003/04 | Russia-3 | Magnitogorsk 2Russia-3 | 4 | – | 1,80 | – |
| 2003/04 | WJ18-A | RuskoWJ18-A | 6 | 4 | 2,17 | – |
| 2004/05 | Russia | MagnitogorskRussia | 4 | – | 0,00 | – |
| 2004/05 | WJC-A | RuskoWJC-A | 5 | – | 2,73 | – |
| 2005/06 | WHL | SaskatoonWHL | 44 | 23 | 2,90 | 91,7 % |
| 2005/06 | WJC-A | RuskoWJC-A | 5 | 4 | 2,20 | – |
| 2006/07 | Russia | MagnitogorskRussia | 16 | – | 2,72 | – |
| 2007/08 | AHL | HoustonAHL | 12 | 2 | 1,99 | 91,1 % |
| 2007/08 | ECHL | TexasECHL | 27 | 20 | 1,98 | 93,4 % |
| 2008/09 | AHL | HoustonAHL | 10 | 3 | 3,04 | 89,0 % |
| 2008/09 | ECHL | FloridaECHL | 33 | 18 | 2,71 | 90,7 % |
| 2009/10 | NHL | Minnesota WildNHL | 2 | 2 | 0,86 | 97,9 % |
| 2009/10 | AHL | HoustonAHL | 40 | 14 | 2,43 | 90,7 % |
| 2010/11 | NHL | Minnesota WildNHL | 4 | 2 | 1,59 | 94,2 % |
| 2010/11 | AHL | HoustonAHL | 34 | 19 | 2,58 | 91,1 % |
| 2010/11 | AHL | ProvidenceAHL | 16 | 9 | 2,40 | 92,0 % |
| 2011/12 | NHL | Boston BruinsNHL | 1 | 1 | 1,00 | 97,8 % |
| 2011/12 | AHL | ProvidenceAHL | 44 | 21 | 2,61 | 91,9 % |
| 2012/13 | NHL | Boston BruinsNHL | 14 | 9 | 2,32 | 92,0 % |
| 2012/13 | KHL | MytischiKHL | 26 | 6 | 2,96 | – |
| 2013/14 | NHL | Carolina HurricanesNHL | 36 | 19 | 2,30 | 92,6 % |
| 2013/14 | AHL | CharlotteAHL | 2 | 1 | 3,03 | 92,8 % |
| 2014/15 | NHL | Carolina HurricanesNHL | 34 | 8 | 2,72 | 90,0 % |
| 2014/15 | EHT | RussiaEHT | 1 | – | 5,06 | 77,3 % |
| 2015/16 | NHL | Anaheim DucksNHL | 9 | 3 | 2,69 | 90,9 % |
| 2015/16 | AHL | San Diego GullsAHL | 31 | 19 | 2,46 | 92,1 % |
| 2016/17 | NHL | Boston BruinsNHL | 16 | 7 | 2,64 | 90,4 % |
| 2016/17 | AHL | Providence BruinsAHL | 11 | 7 | 2,69 | 89,6 % |
| 2017/18 | NHL | Boston BruinsNHL | 31 | 16 | 2,56 | 91,3 % |
| 2018/19 | NHL | Dallas StarsNHL | 41 | 16 | 2,57 | 92,3 % |
| 2019/20 | NHL | Dallas StarsNHL | 30 | 16 | 2,22 | 93,0 % |
| 2020/21 | NHL | Dallas StarsNHL | 32 | 12 | 2,54 | 90,5 % |
| 2021/22 | NHL | Dallas StarsNHL | 9 | 3 | 3,63 | 87,9 % |
| 2021/22 | AHL | Texas StarsAHL | 6 | 2 | 2,55 | 90,3 % |
| 2022/23 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 1 | 0 | 6,00 | 78,6 % |
| 2022/23 | AHL | Texas StarsAHL | 24 | 13 | 2,89 | 89,9 % |
| 2023/24 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 5 | 0 | 2,81 | 90,0 % |
| 2023/24 | VHL | Sokol KrasnoyarskVHL | 11 | 6 | 2,29 | 92,9 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005/06 | WHL | SaskatoonWHL | 10 | 4 | 2,80 | 92,0 % |
| 2006/07 | Russia | MagnitogorskRussia | 3 | – | 2,30 | – |
| 2007/08 | ECHL | TexasECHL | 9 | 5 | 2,19 | 93,3 % |
| 2008/09 | AHL | HoustonAHL | 17 | 8 | 2,70 | 90,0 % |
| 2015/16 | AHL | San Diego GullsAHL | 4 | 2 | 2,26 | 93,4 % |
| 2017/18 | NHL | Boston BruinsNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2018/19 | NHL | Dallas StarsNHL | 1 | – | 0,00 | 100,0 % |
| 2019/20 | NHL | Dallas StarsNHL | 25 | 14 | 2,69 | 91,7 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
