Peter Budaj
- Post
- Brankár
- Národnosť
Slovensko
- Narodený
- 18. 9. 1982, Banská Bystrica (44 rokov)
- Výška a váha
- 185 cm · 89 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2001, 2. kolo, 63. celkovo, COL
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 368
- Zápasy v NHL
- 158
- Výhry
- 18
- Čisté konto
Peter Budaj je bývalý slovenský hokejový brankár, ktorý hrával v NHL za kluby Tampa Bay Lightning, Los Angeles Kings, Montreal Canadiens a Colorado Avalanche.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999/00 | OHL | St. Michael'sOHL | 34 | 6 | 4,01 | – |
| 1999/00 | WJ18-A | SlovenskoWJ18-A | 5 | – | 3,13 | – |
| 2000/01 | OHL | St. Michael'sOHL | 37 | 17 | 2,86 | – |
| 2000/01 | WJC-A | SlovenskoWJC-A | 4 | – | 4,01 | – |
| 2001/02 | OHL | St. Michael'sOHL | 42 | 26 | 2,29 | 92,2 % |
| 2001/02 | WJC-A | SlovenskoWJC-A | 4 | – | 3,11 | – |
| 2002/03 | AHL | HersheyAHL | 28 | 10 | 2,66 | 91,1 % |
| 2003/04 | AHL | HersheyAHL | 46 | 17 | 2,80 | 91,6 % |
| 2004/05 | AHL | HersheyAHL | 59 | 29 | 2,65 | 91,9 % |
| 2005/06 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 34 | 14 | 2,86 | 90,0 % |
| 2005/06 | Olympics | SlovenskoOlympics | 3 | 2 | 2,01 | – |
| 2006/07 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 57 | 31 | 2,68 | 90,5 % |
| 2007/08 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 35 | 16 | 2,57 | 90,3 % |
| 2007/08 | WC-A | SlovenskoWC-A | 1 | 0 | 3,03 | – |
| 2008/09 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 56 | 20 | 2,86 | 89,9 % |
| 2009/10 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 15 | 5 | 2,64 | 91,7 % |
| 2009/10 | WC-A | SlovenskoWC-A | 6 | 2 | 2,76 | 91,3 % |
| 2010/11 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 45 | 15 | 3,20 | 89,5 % |
| 2011/12 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 17 | 5 | 2,55 | 91,3 % |
| 2012/13 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 13 | 8 | 2,28 | 90,8 % |
| 2013/14 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 24 | 10 | 2,51 | 90,9 % |
| 2013/14 | Olympics | SlovenskoOlympics | 1 | 0 | 4,53 | 75,0 % |
| 2014/15 | AHL | St. John's IceCapsAHL | 19 | 0 | 3,55 | 88,8 % |
| 2015/16 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 1 | 1 | 3,85 | 85,7 % |
| 2015/16 | AHL | Ontario ReignAHL | 60 | 42 | 1,75 | 93,2 % |
| 2016/17 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 53 | 27 | 2,12 | 91,7 % |
| 2016/17 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 7 | 3 | 2,80 | 89,8 % |
| 2017/18 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 8 | 3 | 3,76 | 87,6 % |
| 2017/18 | AHL | Syracuse CrunchAHL | 2 | 0 | 2,95 | 88,7 % |
| 2018/19 | NHL | Los Angeles KingsNHL | 3 | 0 | 5,02 | 81,8 % |
| 2018/19 | AHL | Ontario ReignAHL | 27 | 7 | 3,73 | 89,0 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000/01 | OHL | St. Michael'sOHL | 11 | 6 | 2,51 | – |
| 2001/02 | OHL | St. Michael'sOHL | 12 | 5 | 3,29 | 89,8 % |
| 2002/03 | AHL | HersheyAHL | 1 | 0 | 20,81 | 33,3 % |
| 2007/08 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 3 | – | 3,35 | 90,8 % |
| 2009/10 | NHL | Colorado AvalancheNHL | 1 | – | 6,72 | 75,0 % |
| 2012/13 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 2 | 0 | 6,72 | 77,4 % |
| 2013/14 | NHL | Montréal CanadiensNHL | 1 | – | 9,00 | 62,5 % |
| 2015/16 | AHL | Ontario ReignAHL | 13 | 7 | 2,18 | 90,4 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
