Mike Vernon
- Post
- Brankár
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 24. 2. 1963, Calgary (63 rokov)
- Výška a váha
- 175 cm · 79 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 1981, 3. kolo, 56. celkovo, CGY
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 782
- Zápasy v NHL
- 385
- Výhry
- 27
- Čisté konto
Ocenenia
- Stanley Cup 1988/89, 1996/97
- William M. Jennings Trophy 1995/96
- Conn Smythe Trophy 1996/97
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1979/80 | AJHL | Cgy. CanucksAJHL | 31 | 21 | 2,95 | – |
| 1980/81 | WHL | CalgaryWHL | 59 | 33 | 3,77 | – |
| 1981/82 | WHL | CalgaryWHL | 42 | 22 | 3,68 | – |
| 1981/82 | M-Cup | PortlandM-Cup | 3 | 1 | 5,61 | – |
| 1982/83 | NHL | Calgary FlamesNHL | 2 | 0 | 6,60 | 76,1 % |
| 1982/83 | WJC-A | KanadaWJC-A | 4 | 3 | 3,33 | – |
| 1982/83 | M-Cup | PortlandM-Cup | 3 | 3 | 4,67 | – |
| 1982/83 | WHL | CalgaryWHL | 50 | 29 | 3,26 | – |
| 1983/84 | NHL | Calgary FlamesNHL | 1 | 0 | 21,88 | 33,3 % |
| 1983/84 | CHL | ColoradoCHL | 46 | 30 | 3,35 | – |
| 1984/85 | AHL | MonctonAHL | 41 | 10 | 3,92 | – |
| 1985/86 | NHL | Calgary FlamesNHL | 18 | 9 | 3,39 | 87,5 % |
| 1985/86 | AHL | MonctonAHL | 6 | 3 | 3,37 | – |
| 1985/86 | IHL | Salt LakeIHL | 10 | 6 | 3,40 | – |
| 1986/87 | NHL | Calgary FlamesNHL | 55 | 30 | 3,62 | 88,3 % |
| 1987/88 | NHL | Calgary FlamesNHL | 64 | 39 | 3,54 | 87,7 % |
| 1988/89 | NHL | Calgary FlamesNHL | 52 | 37 | 2,66 | 89,7 % |
| 1989/90 | NHL | Calgary FlamesNHL | 47 | 23 | 3,13 | 87,0 % |
| 1989/90 | Fr-Tour | CalgaryFr-Tour | 3 | – | 1,39 | – |
| 1990/91 | NHL | Calgary FlamesNHL | 54 | 31 | 3,31 | 87,8 % |
| 1990/91 | WEC-A | KanadaWEC-A | 2 | 0 | 4,93 | – |
| 1991/92 | NHL | Calgary FlamesNHL | 63 | 24 | 3,58 | 88,3 % |
| 1992/93 | NHL | Calgary FlamesNHL | 64 | 29 | 3,26 | 88,7 % |
| 1993/94 | NHL | Calgary FlamesNHL | 48 | 26 | 2,81 | 89,2 % |
| 1994/95 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 30 | 19 | 2,52 | 89,3 % |
| 1995/96 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 32 | 21 | 2,26 | 90,3 % |
| 1996/97 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 33 | 13 | 2,43 | 89,9 % |
| 1997/98 | NHL | San Jose SharksNHL | 62 | 30 | 2,46 | 89,6 % |
| 1998/99 | NHL | San Jose SharksNHL | 49 | 16 | 2,27 | 91,1 % |
| 1999/00 | NHL | San Jose SharksNHL | 15 | 6 | 2,49 | 91,1 % |
| 1999/00 | NHL | Florida PanthersNHL | 34 | 18 | 2,47 | 91,9 % |
| 2000/01 | NHL | Calgary FlamesNHL | 41 | 12 | 3,23 | 88,3 % |
| 2001/02 | NHL | Calgary FlamesNHL | 18 | 2 | 2,76 | 89,9 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1979/80 | AJHL | Cgy. CanucksAJHL | 7 | 3 | 3,30 | – |
| 1980/81 | WHL | CalgaryWHL | 22 | 14 | 3,87 | – |
| 1981/82 | WHL | CalgaryWHL | 9 | 5 | 3,42 | – |
| 1981/82 | CHL | Oklahoma CityCHL | 1 | 0 | 3,43 | – |
| 1981/82 | M-Cup | PortlandM-Cup | 3 | 1 | 5,61 | – |
| 1982/83 | WHL | CalgaryWHL | 16 | 9 | 3,89 | – |
| 1982/83 | M-Cup | PortlandM-Cup | 3 | 3 | 4,67 | – |
| 1983/84 | CHL | ColoradoCHL | 6 | 2 | 3,63 | – |
| 1985/86 | NHL | Calgary FlamesNHL | 21 | 12 | 2,94 | 89,7 % |
| 1986/87 | NHL | Calgary FlamesNHL | 5 | 2 | 3,67 | 88,2 % |
| 1987/88 | NHL | Calgary FlamesNHL | 9 | 4 | 3,98 | 83,8 % |
| 1988/89 | NHL | Calgary FlamesNHL | 22 | 16 | 2,26 | 90,5 % |
| 1989/90 | NHL | Calgary FlamesNHL | 6 | 2 | 3,33 | 87,2 % |
| 1990/91 | NHL | Calgary FlamesNHL | 7 | 3 | 2,95 | 89,7 % |
| 1992/93 | NHL | Calgary FlamesNHL | 4 | 1 | 6,00 | 81,5 % |
| 1993/94 | NHL | Calgary FlamesNHL | 7 | 3 | 2,96 | 89,5 % |
| 1994/95 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 18 | 12 | 2,31 | 88,9 % |
| 1995/96 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 4 | 2 | 2,71 | 86,4 % |
| 1996/97 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 20 | 16 | 1,76 | 92,7 % |
| 1997/98 | NHL | San Jose SharksNHL | 6 | 2 | 2,41 | 89,9 % |
| 1998/99 | NHL | San Jose SharksNHL | 5 | 2 | 2,43 | 92,4 % |
| 1999/00 | NHL | Florida PanthersNHL | 4 | 0 | 3,04 | 91,2 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke).
