Dan Ellis
- Post
- Brankár
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 19. 6. 1980, Saskatoon (46 rokov)
- Výška a váha
- 185 cm · 88 kg
- Hokejka
- ľavá
- Draft
- 2000, 2. kolo, 60. celkovo, DAL
- 212
- Zápasy v NHL
- 87
- Výhry
- 15
- Čisté konto
Dan Ellis je bývalý kanadský hokejový brankár, ktorý sa preslávil najmä pôsobením v niekoľkých tímoch NHL. V súčasnosti pracuje ako scout brankárov pre Chicago Blackhawks.
V roku 2000 bol vyhlásený za najlepšieho brankára a najlepšieho hráča USHL, v roku 2001 sa stal súčasťou All-Rookie Teamu v univerzitnej lige NCAA.
Jeho jediným tímovým úspechom je výhra Kelly Cupu v roku 2004, ktorý získal spolu s tímom Idaho Steelheads (ECHL).
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1996/97 | MWJHL | Orangeville CrushersMWJHL | 12 | – | 5,15 | – |
| 1998/99 | OPJHL | NewmarketOPJHL | 28 | 24 | 2,25 | – |
| 1999/00 | USHL | OmahaUSHL | 55 | 34 | 2,25 | – |
| 2000/01 | CCHA | Nebraska-OmahaCCHA | 40 | 21 | 2,49 | – |
| 2001/02 | CCHA | Nebraska-OmahaCCHA | 40 | 20 | 2,42 | – |
| 2002/03 | CCHA | Nebraska-OmahaCCHA | 39 | 11 | 3,18 | – |
| 2003/04 | NHL | Dallas StarsNHL | 1 | 1 | 3,00 | 89,3 % |
| 2003/04 | AHL | UtahAHL | 20 | 5 | 2,92 | 90,9 % |
| 2003/04 | ECHL | IdahoECHL | 23 | 13 | 2,56 | 90,9 % |
| 2004/05 | AHL | HamiltonAHL | 31 | 10 | 2,77 | 90,8 % |
| 2005/06 | AHL | IowaAHL | 34 | 16 | 2,78 | 91,1 % |
| 2006/07 | AHL | IowaAHL | 55 | 30 | 2,78 | 89,4 % |
| 2007/08 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 44 | 23 | 2,34 | 92,4 % |
| 2008/09 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 35 | 11 | 2,93 | 90,0 % |
| 2009/10 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 31 | 15 | 2,69 | 90,9 % |
| 2010/11 | NHL | Tampa Bay LightningNHL | 31 | 13 | 2,93 | 88,9 % |
| 2010/11 | NHL | Anaheim DucksNHL | 13 | 8 | 2,39 | 91,7 % |
| 2011/12 | NHL | Anaheim DucksNHL | 10 | 1 | 2,72 | 91,1 % |
| 2012/13 | NHL | Carolina HurricanesNHL | 19 | 6 | 3,13 | 90,6 % |
| 2012/13 | AHL | CharlotteAHL | 18 | 8 | 2,46 | 92,2 % |
| 2013/14 | NHL | Dallas StarsNHL | 14 | 5 | 3,04 | 90,0 % |
| 2013/14 | NHL | Florida PanthersNHL | 6 | 0 | 4,80 | 83,6 % |
| 2014/15 | NHL | Florida PanthersNHL | 8 | 4 | 2,34 | 91,4 % |
| 2014/15 | AHL | San Antonio RampageAHL | 37 | 22 | 2,71 | 90,4 % |
| 2015/16 | AHL | Hershey BearsAHL | 43 | 25 | 2,38 | 90,8 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999/00 | USHL | OmahaUSHL | 4 | 1 | 2,52 | – |
| 2003/04 | ECHL | IdahoECHL | 16 | 13 | 1,86 | 93,8 % |
| 2006/07 | AHL | IowaAHL | 12 | 6 | 3,09 | 0,0 % |
| 2007/08 | NHL | Nashville PredatorsNHL | 6 | 2 | 2,52 | 93,8 % |
| 2010/11 | NHL | Anaheim DucksNHL | 1 | 0 | 5,86 | 83,3 % |
| 2014/15 | AHL | San Antonio RampageAHL | 2 | 0 | 2,44 | 93,2 % |
| 2015/16 | AHL | Hershey BearsAHL | 2 | 0 | 4,80 | 84,3 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
