Alexander Salák
- Post
- Brankár
- Národnosť
Česko
- Narodený
- 5. 1. 1987, Strakonice (39 rokov)
- Výška a váha
- 185 cm · 86 kg
- Hokejka
- ľavá
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 2
- Zápasy v NHL
Alexander Salák je bývalý český profesionální hokejový brankář.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001/02 | Czech U18 | IHC Pisek U18Czech U18 | 20 | – | 5,50 | 88,0 % |
| 2002/03 | Czech U18 | HC Ceske Budejovice U18Czech U18 | 45 | – | 2,62 | 92,7 % |
| 2003/04 | Czech U18 | HC Ceske Budejovice U18Czech U18 | 51 | – | 2,50 | 92,6 % |
| 2004/05 | WJC-18 | Czech Republic U18WJC-18 | 1 | – | 1,24 | 92,9 % |
| 2005/06 | Czech3 | HC StrakoniceCzech3 | 2 | – | 4,00 | 0,0 % |
| 2006/07 | Finland-2 | JokipojatFinland-2 | 35 | – | 2,81 | – |
| 2007/08 | Finland | TPSFinland | 31 | – | 2,59 | – |
| 2008/09 | Finland | TPSFinland | 52 | 20 | 2,40 | – |
| 2009/10 | NHL | Florida PanthersNHL | 2 | 0 | 5,41 | 85,0 % |
| 2009/10 | AHL | RochesterAHL | 48 | 29 | 2,89 | 91,0 % |
| 2010/11 | Sweden | FarjestadSweden | 32 | – | 1,97 | – |
| 2011/12 | AHL | RockfordAHL | 21 | 6 | 2,69 | 90,3 % |
| 2012/13 | Sweden | FarjestadSweden | 41 | 25 | 1,61 | – |
| 2012/13 | WC-A | ČeskoWC-A | 3 | 1 | 1,42 | 93,8 % |
| 2013/14 | KHL | St. PetersburgKHL | 34 | 18 | 1,96 | – |
| 2013/14 | Olympics | ČeskoOlympics | 2 | – | 1,72 | – |
| 2013/14 | WC-A | ČeskoWC-A | 10 | – | 2,29 | 89,7 % |
| 2014/15 | WC-A | ČeskoWC-A | 2 | – | 5,44 | 74,2 % |
| 2014/15 | KHL | SKA St. PetersburgKHL | 19 | 14 | 2,39 | 91,4 % |
| 2014/15 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 21 | 14 | 1,62 | 94,5 % |
| 2014/15 | WC | CzechiaWC | 2 | 0 | 5,44 | 74,2 % |
| 2015/16 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 52 | 26 | 1,89 | 93,8 % |
| 2016/17 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 15 | 5 | 1,96 | 93,9 % |
| 2017/18 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 37 | 14 | 2,53 | 91,7 % |
| 2018/19 | KHL | Lokomotiv YaroslavlKHL | 20 | 9 | 1,86 | 92,2 % |
| 2019/20 | KHL | Dinamo RigaKHL | 32 | 8 | 2,52 | 91,2 % |
| 2020/21 | Czechia | HC Sparta PrahaCzechia | 11 | 8 | 1,63 | 94,0 % |
| 2021/22 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 8 | 4 | 2,38 | 93,0 % |
| 2021/22 | Czechia | HC Sparta PrahaCzechia | 23 | 14 | 2,62 | 90,0 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002/03 | Czech U18 | Motor Ceske Budejovice U18Czech U18 | 8 | – | 2,33 | 93,2 % |
| 2003/04 | Czech U18 | Motor Ceske Budejovice U18Czech U18 | 2 | – | 2,50 | 91,7 % |
| 2004/05 | Czech U20 | Motor Ceske Budejovice U20Czech U20 | 2 | – | 3,00 | 91,4 % |
| 2005/06 | Czech U20 | Motor Ceske Budejovice U20Czech U20 | 1 | – | 3,00 | 81,3 % |
| 2006/07 | Mestis | JoKPMestis | 3 | – | 2,39 | 93,1 % |
| 2007/08 | Liiga | TPSLiiga | 1 | – | 4,43 | 87,2 % |
| 2008/09 | Finland | TPSFinland | 8 | 4 | 1,96 | – |
| 2009/10 | AHL | RochesterAHL | 2 | 0 | 4,37 | 88,4 % |
| 2010/11 | Sweden | FarjestadSweden | 9 | – | 2,35 | – |
| 2012/13 | Sweden | FarjestadSweden | 10 | 5 | 2,34 | – |
| 2013/14 | KHL | St. PetersburgKHL | 10 | 6 | 1,93 | – |
| 2014/15 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 14 | 8 | 1,57 | 94,3 % |
| 2015/16 | KHL | Sibir NovosibirskKHL | 9 | 5 | 1,83 | 94,2 % |
| 2018/19 | KHL | Lokomotiv YaroslavlKHL | 6 | 2 | 2,18 | 91,2 % |
| 2020/21 | Czechia | HC Sparta PrahaCzechia | 6 | 4 | 1,83 | 93,8 % |
| 2021/22 | SHL | Djurgårdens IFSHL | 2 | 0 | 4,10 | 85,2 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
