Glenn Hall
- Post
- Brankár
- Národnosť
Kanada
- Narodený
- 3. 10. 1931, Humboldt (95 rokov)
- Výška a váha
- 180 cm · 82 kg
- Hokejka
- ľavá
Sleduj NHL naživo so Zlatou strednouZlatá stredná za 24,99 € mesačne · NHL naživo aj zo záznamu
- 906
- Zápasy v NHL
- 407
- Výhry
- 84
- Čisté konto
Glenn Henry Hall byl kanadský profesionální hokejový brankář.
Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
Ocenenia
- Stanley Cup 1951/52, 1960/61
- Calder Memorial Trophy 1955/56
- Vezina Trophy 1962/63, 1966/67, 1968/69
- Conn Smythe Trophy 1967/68
Kariéra po sezónach
Všetky súťaže, v ktorých hráč nastúpil – kluby, juniorky, extraligy aj reprezentácia.
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1947/48 | N-SJHL | HumboldtN-SJHL | 5 | 5 | 3,40 | – |
| 1948/49 | N-SJHL | HumboldtN-SJHL | 24 | 13 | 3,63 | – |
| 1949/50 | OHA-Jr. | WindsorOHA-Jr. | 43 | 31 | 3,53 | – |
| 1950/51 | OHA-Jr. | WindsorOHA-Jr. | 54 | 32 | 3,09 | – |
| 1951/52 | AHL | IndianapolisAHL | 68 | 22 | 3,89 | – |
| 1952/53 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 6 | 4 | 1,67 | – |
| 1952/53 | WHL | Edm. FlyersWHL | 63 | 27 | 3,29 | – |
| 1953/54 | WHL | Edm. FlyersWHL | 70 | 29 | 3,70 | – |
| 1954/55 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 2 | 2 | 1,00 | – |
| 1954/55 | WHL | Edm. FlyersWHL | 66 | 38 | 2,83 | – |
| 1955/56 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 70 | 30 | 2,10 | 92,5 % |
| 1956/57 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 70 | 38 | 2,22 | 92,8 % |
| 1957/58 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 70 | 24 | 2,86 | 90,6 % |
| 1958/59 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 70 | 28 | 2,97 | 89,7 % |
| 1959/60 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 70 | 28 | 2,56 | 91,8 % |
| 1960/61 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 70 | 29 | 2,53 | 92,0 % |
| 1961/62 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 70 | 31 | 2,63 | 91,4 % |
| 1962/63 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 66 | 30 | 2,47 | 91,8 % |
| 1963/64 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 65 | 34 | 2,30 | 93,0 % |
| 1964/65 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 41 | 19 | 2,44 | 92,3 % |
| 1965/66 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 64 | 34 | 2,63 | 91,6 % |
| 1966/67 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 32 | 19 | 2,38 | 92,2 % |
| 1967/68 | NHL | St. Louis BluesNHL | 49 | 18 | 2,48 | 91,2 % |
| 1968/69 | NHL | St. Louis BluesNHL | 41 | 19 | 2,17 | 92,8 % |
| 1969/70 | NHL | St. Louis BluesNHL | 18 | 7 | 2,91 | 90,3 % |
| 1970/71 | NHL | St. Louis BluesNHL | 32 | 13 | 2,42 | 91,8 % |
| Sezóna | Súťaž | Tím | Z | V | Priem. | Úsp. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1947/48 | N-SJHL | HumboldtN-SJHL | 2 | 0 | 7,50 | – |
| 1948/49 | N-SJHL | HumboldtN-SJHL | 7 | 3 | 5,14 | – |
| 1949/50 | OHA-Jr. | WindsorOHA-Jr. | 11 | 6 | 3,36 | – |
| 1950/51 | OHA-Jr. | WindsorOHA-Jr. | 8 | – | 3,75 | – |
| 1952/53 | WHL | Edm. FlyersWHL | 15 | 10 | 3,51 | – |
| 1953/54 | WHL | Edm. FlyersWHL | 13 | 7 | 3,37 | – |
| 1954/55 | WHL | Edm. FlyersWHL | 16 | 11 | 2,58 | – |
| 1955/56 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 10 | 5 | 2,78 | 90,9 % |
| 1956/57 | NHL | Detroit Red WingsNHL | 5 | 1 | 3,00 | 88,4 % |
| 1958/59 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 6 | 2 | 3,50 | 89,3 % |
| 1959/60 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 4 | 0 | 3,39 | 89,2 % |
| 1960/61 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 12 | 8 | 2,02 | 93,7 % |
| 1961/62 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 12 | 6 | 2,58 | 92,4 % |
| 1962/63 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 6 | 2 | 4,17 | 89,6 % |
| 1963/64 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 7 | 3 | 3,23 | 90,3 % |
| 1964/65 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 13 | 7 | 2,21 | 92,5 % |
| 1965/66 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 6 | 2 | 3,78 | 87,8 % |
| 1966/67 | NHL | Chicago BlackhawksNHL | 3 | 1 | 2,74 | 92,2 % |
| 1967/68 | NHL | St. Louis BluesNHL | 18 | 8 | 2,44 | 91,6 % |
| 1968/69 | NHL | St. Louis BluesNHL | 3 | 0 | 2,32 | 93,1 % |
| 1969/70 | NHL | St. Louis BluesNHL | 7 | 4 | 3,00 | 90,7 % |
| 1970/71 | NHL | St. Louis BluesNHL | 3 | 0 | 3,05 | 86,4 % |
Z zápasy · V výhry · Priem. inkasované góly na zápas · Úsp. úspešnosť zákrokov
Hokej zblízka
Sezóny NHL, ďalšie súťaže, tímy, hráči a reprezentácia na jednom mieste.
- Aktuálna sezónaTabuľka, play-off a výsledky
- Všetky sezónyKonečné tabuľky a víťazi
- Majstrovstvá sveta v ľadovom hokejiOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS U20Od roku 1977: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Euro Hockey TourOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- MS žien v ľadovom hokejiOd roku 1990: víťazi, tabuľky a zápasy.
- ZOHOd roku 1920: víťazi, tabuľky a zápasy.
- Svetový pohárOd roku 1996: víťazi, tabuľky a zápasy.
- TímySúpisky a história
- HráčiCelá história NHL
- ReprezentáciaVýsledky na MS a ZOH
NHL naživo sleduj so Zlatou strednou
V Zlatej strednej sú všetky kanály s NHL: zápasy naživo a k tomu 7-dňový archív, keby ti ušiel výber alebo začiatok.
Štatistiky: NHL. Texty a fotky: Wikipédia / Wikimedia Commons (licencia pri každej položke). Text: Wikipédia (CC BY-SA 4.0), upravené
